Spedycja morska

Transport morski to jeden z najekonomiczniejszych rodzajów przewozu ładunków

Chcesz w bezpieczny i atrakcyjny cenowo sposób przewieźć towary na duże odległości? Wybierz specjalistyczne usługi od TRANSlogis. Spedycja morska należy do kluczowych obszarów naszej działalności. Oferujemy elastyczne rozwiązania logistyczne, dopasowane do specyfiki towarów i wymagań Klientów. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

TRANSlogis oferuje usługi organizacji transportu morskiego ładunków drobnicowych oraz całokontenerowych z wykorzystaniem kontenerów 20’, 40’, 45’HC, a także kontenerów specjalistycznych np.: typu Open TOP, czyli z rozsuwanym dachem. Dzięki połączeniu wiedzy, doświadczenia i technologii gwarantujemy fracht morski najwyższej jakości.

W zakresie spedycji morskiej oferujemy:

opracowanie optymalnej
kosztowo i czasowo trasy
przewozu
pomoc w wyborze
kontenera
organizację przewozów
lądowych i morskich
organizację magazynowania
i przeładunków towarów
w kraju i za granicą
obsługę celną
dodatkowe usługi portowe
w kraju i za granicą
transport ładunków do/z portów
polskich i zagranicznych –
dostawy "door to door"
kompleksowa obsługę
logistyczną
Żeby zapewnić terminowość i bezpieczeństwo dostaw, wykorzystujemy rozbudowaną sieć kontaktów oraz działamy w oparciu o najnowsze technologie i wyśrubowane standardy wewnętrzne. Dzięki temu przewożone drogą morską ładunki docierają do odbiorców na czas i bez uszczerbku na jakości. Każdorazowo dopasowujemy kontener do specyfiki przewożonych towarów oraz wybieramy najbardziej efektywne połączenia i szlaki morskie, w ten sposób budując przewagę rynkową naszych Klientów.

Transport morski najwyższej jakości – co oferuje TRANSlogis?

W TRANSlogis od lat wspieramy przedsiębiorców w ich dążeniach do optymalizacji łańcucha dostaw i budowaniu przewagi konkurencyjnej na zagranicznych rynkach. Zajmujemy się obsługą celną i portową, negocjujemy stawki i opłaty w transporcie morskim, monitorujemy przebieg dostaw.

Dzięki bogatemu doświadczeniu i wykorzystaniu najnowszych technologii gwarantujemy, że wszystkie procedury związane z przewozem przebiegają w sposób nie tylko sprawny, ale i bezpieczny. Wszelkie podejmowane przez nas działania są zgodne z przepisami prawa oraz standardami branżowymi. W efekcie transportowane ładunki bez niespodzianek trafiają do swoich odbiorców.

Jako przedsiębiorstwo z ugruntowaną pozycją na rynku współpracujemy z największymi armatorami morskimi, co przekłada się na wysoką jakość, niezawodność i elastyczność świadczonych usług spedycyjno-transportowych. Dysponujemy również fachową wiedzą, z której korzystamy podczas profesjonalnego doradztwa biznesowego. Nie wiesz, jaki kontener będzie najlepiej odpowiadał specyfice Twoich towarów? A może masz problemy z dopasowaniem jego wymiarów? Nasi specjaliści rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości.

W TRANSlogis dbamy o interesy naszych Klientów. Dlatego oferujemy usługi organizacyjne o charakterze kompleksowym. Opracowujemy efektywne trasy, wypełniamy niezbędne dokumenty przewozowe w transporcie morskim oraz czuwamy nad każdym etapem procesu, tak aby ładunek miał zapewnione dogodne warunki.

W czym może pomóc TRANSlogis? Kompleksowy transport towarów drogą morską

W ramach naszej działalności zapewniamy pełną obsługę transportu morskiego – niezależnie od typu ładunku. Realizujemy wysyłki:
•    całokontenerowe (FCL),
•    drobnicowe (LCL),
•    towarów standardowych i niekonwencjonalnych,
•    towarów ponadgabarytowych.
Usługi związane ze spedycją morską wykonujemy od początku do końca. Nasi fachowcy nie tylko pomagają w wyborze optymalnych rozwiązań (zarówno pod kątem kosztowym, jak i skuteczności prowadzonych działań), ale też w organizacji przewozów, magazynowania i przeładunków towarów w dowolnym miejscu na świecie. Istotną pozycję w naszej ofercie zajmują także wszelkie czynności dodatkowe, związane między innymi z obsługą celną i portową.

Spedycja morska to dziedzina, w której specjalizujemy się do wielu lat. Zdobyte przez ten czas know-how pozwoliło nam opracować kompleksową ofertę skierowaną do Klientów o różnych wymaganiach oraz potrzebach. Cały czas staramy się ją poszerzać, dostosowując się tym samym do kluczowych kryteriów rynkowych i zmieniających się oczekiwań Klientów.


Oto główne wyróżniki oferty TRANSlogis:

•    niezawodność i bezpieczeństwo dostaw, możliwe dzięki wypracowanym jasnym standardom działania, rozbudowanej sieci kontaktów i doskonałej znajomości realiów branży,
 
•    zindywidualizowane, elastyczne podejście, które pozwala realizować nawet najbardziej wymagające zlecenia,
 
•    zintegrowanie z innymi gałęziami transportu (np. transportem kolejowym i ciężarowym), umożliwiające świadczenie usług w formule door-to-door. Dzięki temu zleceniodawca nie musi na własną rękę szukać podwykonawców, który dowiozą ładunek do portu i odbiorą go z niego,
 
•    efektywne zarządzanie ładunkami na każdym etapie procesu, będące konsekwencją zatrudniania najwyższej klasy specjalistów i zastosowania najnowszych technologii,
 
•    monitoring i śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym, dzięki czemu Klient wie, na jakim etapie transportu znajduje się jego przesyłka,
 
•    ubezpieczenie Cargo, które zapewnia ochronę przewożonego ładunku od momentu nadania aż do chwili jego dostarczenia do odbiorcy. Zabezpiecza to roszczenia Klienta w razie wystąpienia niewidzianych sytuacji, takich jak kradzież lub zniszczenie towarów.

 
W relacjach biznesowych stawiamy na profesjonalizm i partnerstwo. Współpracujemy zarówno z polskimi przedsiębiorcami, jak i firmami zagranicznymi. Stale optymalizujemy nasze usługi spedycyjne i transportowe, aby zaoferować najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości
 

TRANSlogis oferuje pomoc w zorganizowaniu transportu morskiego na całym świecie

•    kraje europejskie,
•    państwa Bliskiego Wschodu,
•    Indie, Chiny,
•    USA,
•    Australię,
•    Kraje Afryki i Ameryki Południowej.
Niezależnie od obranego przez Klienta kierunku, zapewniamy pomoc w realizacji wszystkich niezbędnych czynności, które pozwalają na bezpieczny transport dowolnych towarów. Dzięki szerokiej siatce kontaktów obsługujemy dowolne destynacje.

Działamy globalnie i lokalnie, zapewniając najwyższy standard obsługi i dostarczając efektywne rozwiązania logistyczne. Sprawnie odpowiadamy na potrzeby spedycyjne i transportowe naszych Klientów, niezależnie od rodzaju towarów i miejsca dostawy.

obrazek mapki
logo
Chiny
Indie
Nowa Zelandia
Australia
Arabia Saudyjska
Izrael
Afryka zachodnia
Grecja
Afryka południowa
Afryka północna
Afryka wschodnia
USA południowe
USA północne
Wielka Brytania
Irlandia
Islandia
Norwegia
Szwecja
Ameryka południowa

Nasz tabor - kontenery

Istotnym elementem naszej działalności jest fachowe doradztwo związane z doborem kontenerów dopasowanych do wymiarów, liczby, parametrów i specyfiki przewożonych towarów. Oferujemy kontenery zróżnicowane pod wieloma względami, czego dowodem jest poniższa tabela.
 
Typ Długość [m] Szerokość [m] Szerokość drzwi [m] Wysokość [m] Wysokość drzwi [m] Objętość [m3] Tara [kg] Max waga towaru [t] Euro pal
20' 5,9 2,35 2,33 2,39 2,28 33 1800 22 12
40' 12,03 2,35 2,33 2,39 2,28 67 4000 27 30
45PW [Pallet wide] 13,56 2,44 2,42 2,57 2,46 85 4180 26 33
45HCPW [High Cube Pallet wide] 13,56 2,44 2,42 2,7 2,59 89 4230 26 33


Dzięki zróżnicowaniu parametrów jesteśmy w stanie tak dobrać kontener, aby nie tylko odpowiadał specyfice przewożonych towarów, ale również sprzyjał optymalizacji kosztów transportu morskiego. Klientom, którzy nie są w stanie wypełnić całego kontenera, oferujemy możliwość skorzystania z opcji przesyłek drobnicowych. W ich przypadku koszty przewozu są dzielone proporcjonalnie pomiędzy wielu nadawców, których towary są transportowane w danym kontenerze. To usługa, która na dobre wpisała się w handel międzynarodowy.

Darmowa
wycena

Potrzebujesz wyceny transportu
z punktu A do punktu B?

+48 697 620 419

Spedycja i transport morski – czym się charakteryzują? Dlaczego transport morski jest opłacalny?


Spedycja morska umożliwia sprawny przewóz ładunków o różnej specyfice na dalekie odległości – do dowolnie wybranego państwa świata. W jej ramach wykorzystuje się różnorodne kontenery – uniwersalne, drobnicowe, typu Open TOP, które są przewożone drogą morską z jednego portu do drugiego przez statki towarowe (kontenerowce).

Dzięki dużej ładowności statków i korzyściom skali transport morski jest uznawany za jeden z najekonomiczniejszych sposobów przewozu towarów na dalekie odległości. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak dużym uznaniem wśród przedsiębiorców. Niskie koszty, bezpieczeństwo i terminowość to główne zalety transportu morskiego. Przyznaje się mu również palmę pierwszeństwa w przyjazności względem środowiska naturalnego spośród wszystkich innych sposobów przewozu ładunków.

Z korzyści, jakie oferuje transport morski, nie da się jednak czerpać, nie mając profesjonalnego wsparcia. Oferowana przez TRANSlogis spedycja morska zakłada profesjonalną, kompleksową i rzetelną obsługę logistyczną i transportową ładunków – niezależnie od ich specyfiki i obranego kierunku. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i wykorzystaniu nowych technologii stworzyliśmy wyjątkową ofertę, która odpowiada potrzebom Klientów i ich biznesów. Skontaktuj się z nami, by przekonać się o tym już dziś. Zapraszamy!