Spedycja drogowa

Kompleksowa spedycja drogowa – w Polsce i za granicą

Głównymi kierunkami są: Włochy, Hiszpania, Francja, Holandia, Belgia, Niemcy, Anglia, Irlandia, a także tereny Wschodnie: Rosja, Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Uzbekistan czy Mongolia.

Transport drogowy towarów odgrywa kluczową rolę w rozwoju gospodarek. Każdego dnia drogą lądową przemieszają się tysiące ładunków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie profesjonalne firmy i świadczona przez nie spedycja drogowa. Choć z pozoru organizacja transportu drogowego wydaje się prostym zadaniem, tak naprawdę to skomplikowane przedsięwzięcie, nad którym powinni czuwać najlepsi.


W TRANSlogis świadczymy kompleksowe usługi spedycji drogowej – krajowej i międzynarodowej. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować skuteczne procedury przewozu towarów drogą lądową i stworzyć zaplecze transportowe do realizacji nawet najbardziej wymagających zleceń. Dzięki temu oferowana przez nas spedycja krajowa i międzynarodowa maksymalnie wpisuje się w potrzeby Klientów. Wykonujemy zarówno stałe i cykliczne transporty, jak i jednorazowe.

Krajowa spedycja drogowa – całopojazdowa i drobnicowa. Tylko z TRANSlogis

Krajowa spedycja drogowa to jedna ze specjalności TRANSlogis.
Rozbudowana flota transportowa, doświadczona kadra specjalistów oraz nowoczesne narzędzia informatyczne powodują, że sprawnie organizujemy zarówno transport całopojazdowy, jak i drobnicowy na terenie całej Polski.
Niezależnie od specyfiki ładunku przewożone przez nas towary docierają do odbiorców bez zbędnej zwłoki. Wszystkie zlecenia spedycyjne realizujemy w oparciu o Ogólne Polskie Warunki Spedycyjne opublikowane przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki.
Naszym klientom zapewniamy:
 
  • szeroki wybór pojazdów – począwszy od busów mogących przewieźć 1,5 tony towaru, poprzez chłodnie i izotermy, aż po duże zestawy z naczepami o ładowności nawet do 24 ton,
  • możliwość przewozu zarówno neutralnych ładunków, jak i wrażliwych, szybko psujących się czy też niebezpiecznych (ADR),
  • możliwość przeładunku i magazynowania towarów,
  • dostawy w formule door-to-door, 
  • ubezpieczenie Cargo,
  • możliwość monitoringu transportu w czasie rzeczywistym (dzięki systemowi GPS).

W TRANSlogis działamy kompleksowo. Analizujemy potrzeby i wymagania Klienta, a następnie dobieramy do nich usługi transportowe i spedycyjne. Dopasowujemy środki transportu, trasę przejazdu i niezbędne zabezpieczenia. Załatwiamy też wszelkie formalności związane z przewozem. Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć towarom odpowiednie warunki transportu – w tym wymaganą temperaturę i wilgotność czy też ochronę przed promieniowaniem UV. W efekcie docierają one do odbiorców bez uszczerbku na jakości.

Transport drogowy drobnicowy

Oferujemy pełne wsparcie w zorganizowaniu przewozu drobnicowego na terenie Polski (jak również za granicą). Sprawnie konsolidujemy przesyłki od wielu Klientów w jeden transport, co pozwala obniżyć koszty przewozu, a jednocześnie dostarczyć towary w ustalonym terminie. Rozbudowane zaplecze transportowe, bogate know-how i wykorzystanie najnowszych technologii sprawiają, że nawet dystrybucja do licznych finalnych odbiorców nie stanowi dla nas problemu.
 

Transport drogowy całopojazdowy

Spedycja drobnicowa to jedynie wycinek usług świadczonych przez TRANSlogis. Jej uzupełnieniem jest transport drogowy całopojazdowy. W jego ramach cała przestrzeń załadunkowa pojazdu jest zarezerwowana wyłącznie dla jednego Klienta. Ułatwia to zaplanowanie transportu i gwarantuje szybką realizację.
 

Transport drogowy dedykowany

W ramach transportu drogowego dedykowanego (podobnie jak w transporcie całopojazdowym) Klient ma do dyspozycji całą przestrzeń załadunkową pojazdu. W tym przypadku załadunek towarów najczęściej odbywa się bezpośrednio u nadawcy, a rozładunek – u odbiorcy. Pozwala to ograniczyć kontakt osób postronnych z ładunkiem do minimum i zapewnia szybkość przewozu.

Transport drogowy dedykowany jest wykorzystywany zwłaszcza w przypadku towarów ponadnormatywnych, szybko psujących się i niebezpiecznych (ADR). Dlatego należy mu się szczególna troska. W ten sposób można też przewozić ładunki neutralne.


Transport drogowy w doładunku

W TRANSlogis zapewniamy możliwość doładunku towarów Klienta do pojazdu, który dysponuje wolną przestrzenią, i ich dostarczenie bezpośrednio do odbiorcy. Pozwala to obniżyć koszty transportu. Są one bowiem proporcjonalnie dzielone między kilku Klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu sprawnie koordynujemy wszelkie działania związane z doładunkiem. W efekcie transportowane w ten sposób towary docierają do odbiorców na czas i spełniają wymagania jakościowe.

Międzynarodowa spedycja drogowa – oferta szyta na miarę rzeczywistych potrzeb

Naszą działalność spedycyjno-transportową prowadzimy także poza granicami Polski. 
Kompleksowo organizujemy przewozy zarówno ładunków drobnicowych, jak i całopojazdowych na terenie całej Europy i krajów WNP. Jeździmy m.in. do Niemiec, Belgii, Niderlandów, Francji, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, a także Kazachstanu, Uzbekistanu i Mongolii.
Żeby zagwarantować najwyższy standard usług z zakresu spedycji międzynarodowej:
 
  • odpowiedzialnie i starannie dobieramy przewoźników i podwykonawców,
  • oferujemy nowoczesny i zróżnicowany tabor pojazdów, dzięki czemu za granicę możemy przewieźć nie tylko neutralne ładunki, ale i niebezpieczne (ADR), chłodnicze czy też szybko psujące się,
  • załatwiamy wszelkie formalności związane z międzynarodowym transportem drogowym i organizujemy odprawy celne,
  • kontrolujemy proces przewozu na każdym etapie i na bieżąco informujemy Klientów o zmianach.

Chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda nasza oferta spedycyjna dla zagranicznych przewozów? Przejdź do zakładki spedycja międzynarodowa i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.  

 

TRANSlogis oferuje pomoc w zorganizowaniu transportu drogowego na całym świecie.

obrazek mapki
logo
Mongolia
Uzbekistan
Kazachstan
Rosja
Białoruś
Ukraina
Włochy
Niemcy
Holandia
Belgia
Francja
Hiszpania
Wielka Brytania
Irlandia
Litwa
Łotwa
Finlandia
Rumunia
Turcja
Grecja
Austria
Dania
Norwegia
Szwecja
Za każdym razem nasi Klienci mogą liczyć na spełnienie wszystkich norm oraz kryteriów związanych ze spedycją drogową. Za sprawą optymalizacji procesów transportowych, jak również odpowiedniej organizacji pracy, powierzane nam ładunki w sposób bezpieczny i terminowy trafiają we wskazane miejsca.

Nasz tabor - samochody

Zapewniamy dostęp do niezwykle zróżnicowanych pojazdów, dostosowanych do towarów o różnej specyfice. Przedstawiona poniżej tabela znacząco ułatwi Państwu wybór samochodu w zależności od wielkość załadunku, a także warunków, jakie muszą zostać stworzone w trakcie jego przewozu.
 
Typ Długość [m] Szerokość [m] Wysokość [m] Objętość [m3] Max waga towaru [t] Euro pal
Bus 4,2 2,1 2,2 19,4 2,5 8
Plandeka do 7 ton 6,2 2,45 2,5 36 7 15
Plandeka 13,6 2,48 2,75 92,7 24 33
Plandeka Mega 13,6 2,48 3 101 24 33
Izoterma 13,6 2,44 2,75 91 24 33
Chłodnia 13,6 2,44 2,75 91 22 33
Zestaw ciężki 15,4 2,45 2,75 103,7 24 38
Zestaw lekki 15,4 2,45 2,75 103,7 6 38
Zestaw - mega 15,5 2,48 3 115 24 38

Darmowa
wycena

Potrzebujesz wyceny transportu
z punktu A do punktu B?

+48 697 620 419

Firma transportowa czy spedycyjna? Z czyich usług skorzystać?

Na rynku działają zarówno firmy spedycyjne, jak i transportowe, a wraz z rosnącą liczbą podmiotów wybór rzetelnego partnera staje się coraz trudniejszy. 
W czym przejawia się przewaga profesjonalnego spedytora? Przede wszystkim zapewnia on kompleksową obsługę Klienta. Wyszukuje najlepsze oferty transportowe, negocjuje ceny i załatwia wszelkie formalności związane z przewozem. Stawia też na jakość współpracy i nawiązuje długotrwałe relacje z Klientami.
Jako firma spedycyjna o ugruntowanej pozycji na rynku w TRANSlogis dbamy o interesy naszych Klientów. Nieustannie optymalizujemy koszty oferowanych usług i pracujemy nad coraz lepszym ich standardem, co znajduje odzwierciedlenie w zadowoleniu zleceniodawców.