Transport pojazdów – komu warto go zlecić?

Polacy chętnie kupują samochody za granicą. Duży wybór aut, ich bardzo dobry stan techniczny oraz atrakcyjne ceny to czynniki, które zachęcają do zakupu pojazdów używanych. Problematyczne może się jednak ich sprowadzenie do kraju. Dotyczy to zwłaszcza aut, które są uszkodzone bądź nie mają aktualnego przeglądu lub ubezpieczenia OC. Komu więc zlecić transport auta? Czy może organizować go na własną rękę?

Transport pojazdów z zagranicy – komu go zlecić?

Samodzielna organizacja transportu samochodu z zagranicy jest jak najbardziej możliwa. Czy jednak opłacalna? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą sprowadzić samochód do kraju. Jeśli chcesz oszczędzić sobie nerwów, zadanie przewiezienia samochodu powierz profesjonalnej firmie spedycyjnej. Zajmie się ona wszystkimi formalnościami i szczegółami.

Współpraca z zewnętrznym podmiotem niesie za sobą wiele korzyści. To przede wszystkim zdecydowana oszczędność czasu i kosztów. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ten krok?

Profesjonalny transport samochodów osobowych i ciężarowych z zagranicy – dlaczego warto?

Wybierając doświadczoną firmę spedycyjną, możesz liczyć na szybki i bezpieczny przewóz aut praktycznie z dowolnego zakątka świata. Dla profesjonalnego podmiotu nie ma bowiem znaczenia, czy chcesz zlecić transport samochodu z Niemiec, Holandii, Francji czy też z USA. Nie ma znaczenia także to, czy ma to być przewóz pojazdu osobowego, czy ciężarowego.

Dlaczego jeszcze warto zlecić transport samochodów profesjonalnej firmie spedycyjnej?

  1. Dysponuje własną flotą pojazdów lub współpracuje z zaufanymi przewoźnikami. Klient ma najczęściej do wyboru lawety wyposażone w najazdy i wyciągarkę, zdolne pomieścić jeden samochód lub lohrę – lawetę mieszącą nawet do 12 samochodów. Profesjonalna firma spedycyjna powinna oferować również busy i naczepy z plandekami, które zazwyczaj są wykorzystywane do transportu pojazdów luksusowych oraz zabytkowych.
  2. Zatrudnia wykwalifikowany personel. W przypadku profesjonalnej firmy spedycyjnej zarówno kierowcy, jak i spedytorzy oraz management dysponują stosownymi uprawnieniami i kwalifikacjami do wykonywania zawodu. To najczęściej doświadczeni specjaliści, którzy sumiennie wywiązują się z powierzonych im zadań. Co więcej, regularnie przechodzą szkolenia, dzięki czemu świadczą usługi na najwyższym poziomie.
  3. Dba o bezpieczeństwo przewożonego auta. Profesjonalna flota pojazdów i doświadczona kadra specjalistów to jednak nie wszystko. Żeby zapewnić ładunkowi jak najlepszą ochronę, dobra firma spedycyjna powinna dysponować specjalistycznymi akcesoriami (pasami, klinami, podkładkami pod koła) oraz nowoczesnymi systemami telekomunikacyjnymi i informatycznymi.
  4. Sprawuje kontrolę nad każdym etapem przewozu. W efekcie klient nie musi się o nic martwić. To firma spedycyjna zajmuje się załadunkiem, transportem, odprawą celną i rozładunkiem samochodu, kompletuje niezbędną dokumentację, ubezpiecza ładunek czy też przeprowadza inspekcję samochodu.
  5. Gwarantuje terminowość. Profesjonalna firma spedycyjna jest w stanie zaplanować transport w taki sposób, aby ładunek dotarł o określonej porze. Już na początkowym etapie prac ustala bowiem, która trasa będzie optymalna pod względem czasu i kosztów przejazdu. Opracowuje również alternatywne trasy, co w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń pozwala kierowcy wywiązać się z zobowiązania na czas.
 
Nie bez znaczenia jest również sieć kontaktów. Dzięki niej profesjonalna firma spedycyjna może wynegocjować lepsze warunki przewozu. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy sprowadzasz samochód z daleka, w związku z czym musi on przejść szereg procedur.

Transport samochodu z zagranicy może wydawać się problematyczny. Jeśli jednak zdecydujesz się na współpracę z profesjonalną firmą spedycyjną, oszczędzisz sobie kłopotów. Podmiot zewnętrzny zapewni sprawny, a przede wszystkim bezpieczny przewóz. Wystarczy, że skontaktujesz się z fachowcami i omówisz wszelkie szczegóły, a w ustalonym terminie powitasz wóz na swoim podjeździe.